Šest let bez menstruace, špatný hormonální systém, bolesti zad

26 let – Pozořice, okres Brno

 „Je mi velkou ctí se s vámi podělit o své uzdravení a o zkušenosti, které jsem mohla nabýt během svého duchovního léčení u paní Jožky Wenkeové. Mé zdraví se začalo pomalinku polehoučku a nenápadně hroutit v čase, kdy jsem se bláznivě zamilovala do muže a souhlasila s antikoncepcí. V té době jsem byla ze všech stran masírována (kamarádkami, přítelem, gynekologem, školou, reklamou), že antikoncepce je ta nejlepší a přitom bezpečná ochrana proti neplánovanému rodičovství! Tyto pilulky jsou v životech žen tak zaběhlé, že neužívat je bylo divné, nepochopitelné, nezodpovědné, hloupé, sobecké vůči partnerovi, až nenormální! O nějakých negativních vedlejších účincích či o dlouhodobých dopadech na ženské tělo nebyla vůbec řeč. Nikdo o nich nemluvil, prostě neexistovaly!

Uvěřila jsem superlativům, které byly pronášeny, a začala je užívat. Tehdy jsem netušila, jaký dopad to bude mít na mé zdraví. Hormonální antikoncepci jsem brala 2,5 roku a způsobila v mém těle následující obtíže – narušená funkce hypofýzy, dysfunkce vaječníků a s tím spojená ztráta menstruace, hyperaktivní štítná žláza, která způsobovala řadu dalších problémů, jako například neschop-nost přibrat na váze. Před šesti lety mě vůbec nenapadlo, že by příčina mých obtíží mohla být spojena s antikoncepcí. Mou prvotní snahou napravit tento vzniklý deficit v mém těle byla návštěva u mého gynekologa. Mé naděje a očekávání, že se podaří zjistit příčinu a já získám zpět ztracenou menstruaci, byly v mžiku pryč, když můj ošetřující gynekolog nedokázal určit skutečný důvod mého problému. Z jeho úst vycházelo jediné řešení, nasadit hormonální injekci, která mi do 14-ti dní menstruaci „zajistí“ s tím, že se vše časem napraví. Bohužel se tak nestalo. Sice jsem po injekci dostala slabou menstruaci, ale pak už se dále nikdy neobjevila. Naivně jsem doufala, že si mé tělo s tímto problémem nějak poradí a vše se vrátí do normálu.

Za pár let jsem na internetu „náhodně“ narazila na webové stránky projektu Centra pro zdraví. Díky nim jsem zjistila, že jakmile se jednou naruší rovnovážný stav v našem organismu, tělo už samo není schopné tuto nerovnováhu napravit! Musíme svým vlastním přičiněním svému tělu pomoci.

Tehdy jsem řešila další ze svých velkých problémů – chronické bolesti zad. Prošla jsem nejrůznější vyšetření, jezdila pravidelně 295 km za vynikajícím fyzioterapeutem, ale nikdo mi nepomohl, nikdo nedokázal říci jasnou a skutečnou příčinu mých obtíží. Podle vědeckých odborníků bylo několik skutečností, které mohly souviset s mými zády, a to špatné dýchání, špatné držení těla, v dětství zlomené obě klíční kosti, zázračně zkroucená žebra atd. I když jsem prošla různé rehabilitace a cvičení, která pouze na čas utlumila mé bolesti a později už ani to ne, v hloubce svého bytí jsem tušila, že příčina bude úplně někde jinde.

Proto mi do cesty byla přivedena Centra pro zdraví, která pracují nejen s fyzickým tělem, ale hlavně s energetickým systémem člověka a duchovními záležitostmi, které neodmyslitelně patří k našemu životu. Tam bylo mému utrpení konec. Slovy nedokáži popsat úlevu, kterou jsem zažila už při prvním sezení. Příčinou mých bolestí zad byla rozlitá životní energie kundalini. Také mi bylo sděleno, že aby se tato energie dokázala rozlít do mého energetického systému a způsobit obtíže, musela jsem ve svém životě prožít velmi silný emocionální zážitek. Prožila jsem silný emoční šok, který souvisel s rozchodem s mým partnerem. Při první návštěvě u paní Wenkeové jsem byla obdařena radami od duchovního světa, jak mám uzemňovat tuto energii. A opravdu. Po dodržování několika jednoduchých rad, jsem sama cítila, jak bolesti každým dnem ustupují a ustupují, až zmizely úplně. Nejšťastnější jsem byla, že můj problém nemá souvislost se škodami na fyzickém těle, které jsem si uštědřila svým nezodpovědným způsobem života.

Koncem roku 2012 jsem po šesti letech získala opět svou ztracenou menstruaci, kterou si nyní náramně užívám. K mému uzdravení mi pomohla každodenní vroucí modlitba za mé uzdravení, víra v Boha, pozitivní myšlení a představy, reflexní terapie nohou. Cesta k uzdravení nebyla jednoduchá, ale zkušenosti, které jsem na ní získala, jsou k nezaplacení! Můj život se postupně začíná od základu měnit k lepšímu.

Centra pro zdraví mě mnohému naučila a stále učí. Největší dar, který mi byl dán, je víra a modlitba k síle, která je v nás a všude kolem nás. Děkuji ti, Všemohoucí Bože, že jsi na zem seslal paní Wenkeovou, neuvěřitelně silnou duši, která má v srdci tolik lásky a soucitu. Od okamžiku, kdy mi byla představena Centra pro zdraví, jsem neustále vystavována zázrakům, které nemají na rozumové úrovni obdoby. Stále pracuji na zvyšování své víry a dnes místo umělých chemických léků používám ke svému uzdravení modlitbu, přírodní bylinky a metody našich prababiček. Děkuji z celého svého srdce duchovnímu světu a paní Wenkeové.“

Tamara Klofandová