Luxace ramene, cihlově zbarvená moč

27 let – Praha

„Moje diagnóza byla opakovaná luxace pravého ramene, poprvé následkem traumatu. Do péče paní Wenkeové jsem se dostala asi týden před plánovaným termínem artroskopické operace pravého ramene. Po čtvrté luxaci ramene a přes intenzivní rehabilitaci se operativní řešení zdálo lékařům jako nejvhodnější. Před první terapií jsem absolvovala vyšetření ramene metodou magnetické rezonance.

Toto vyšetření ukázalo poškození kloubního pouzdra i poškození kloubní hlavice v rozsahu větším než čtvrtina jejího povrchu.

Po první terapii mě paní Wenkeová vybídla, zda by bylo možné zopakovat vyšetření magnetickou rezonancí, protože se domnívala, že rozsah poškození kloubu bude výrazně nižší. Zopakovat vyšetření nebylo možné, ale byla jsem ujištěna operujícím lékařem, že bude operovat jen viditelně zasažená místa a pokud se některé výsledky rezonance nepotvrdí, zasahovat do zdravé tkáně nebude.

Po probuzení z celkové narkózy mě navštívil operující lékař s informací, že operace proběhla v pořádku, trvala pouhých 25 minut a bylo při ní ošetřeno a zpevněno pouze poškozené kloubní pouzdro. Celá kloubní hlavice a její tkáň nejevila žádné stopy poškození, jak uváděly výsledky magnetické rezonance před první návštěvou u paní Wenkeové. Po operaci bylo rameno fixováno ortézou a první týden poměrně bolavé.

Asi týden po operaci jsem podstoupila druhou jemněhmotnou terapii, při níž jsem pociťovala intenzivní teplo. Ihned po terapii se bolestivost kloubu výrazně snížila. Třetí terapii jsem absolvovala krátce po ukončení fixace ramene, která trvala 4 týdny. Hybnost ramene byla velmi omezena a rozhýbávání bolestivé. Bezprostředně po terapii jsem měla pocit namožených svalů, později, když jsem se doma pokoušela o rozhýbání ztuhlého ramene, byla jeho hybnost cca o 20% lepší a bezbolestná. Samotný průběh terapií žádným způsobem nenazančuje či nepředznamenává, jak velký účinek může být. Sama jsem se o jejich ‚zázračných‘ účincích přesvědčila a vřele je mohu doporučit nejen jako podporu konvenční medicíny.“

Zkušenost druhá:
Moje diagnóza – zánět močového ústrojí. Během několika dní jsem pozorovala změnu barvy své moči. Stav nebyl doprovázen obvyklými bolestmi, které jsou příznačné pro zánět močového měchýře, proto jsem se zprvu domnívala, že jde jen o důsledek konzumace většího množství šťávy z červené řepy. Bohužel stav se začal zhoršovat. Barva mé moči byla až cihlově hnědá a zakalená.

A tak jsem navštívila svého praktického lékaře. Při orientační zkoušce byla má moč pozitivní na obsah krve a bílkovin ukazující na zánět. Od praktického lékaře jsem před zahájením jakékoliv léčby byla poslána na druhý den do laboratoře. Lékařka nezahájila žádnou léčbu, vzhledem ke skutečnosti, že jsem se před 14 dny vrátila ze 14-ti denního pobytu v Keni a bylo zde podezření i na možnou exotickou nákazu.

V odpoledních hodinách téhož dne jsem se obrátila na paní Wenkeovou prostřednictvím telefonu a žádala o pomoc. Při dalším telefonátu cca v 19 hodin téhož dne mi paní Wenkeová sdělila, že se jednalo o zánět ledvin, který zároveň dálkově ošetřila a doporučila mi posílit léčbu ledvinovým čajem a lichořeřišnicí. Zůstala jsem proto vzhůru do 24 hodin a vypila větší množství čaje společně s tinkturou lichořeřišnice.

Druhý den po probuzení byla barva mé moči naprosto přirozená a následné laboratorní testy byly negativní na nález krve i bílkovin. Žádné podezření na exotickou nákazu se také nepotvrdilo. Byla jsem přes noc přímo zázračně uzdravena a za to jsem velmi vděčna.“