Záhadné bolesti, ztráta energie

„V březnu roku 2009 (po úmrtí 13-tiletého pejska) přišlo do naší rodiny malé štěňátko labradora, které se stalo okamžitě ‚miláčkem‘ nás všech. Byl to od samého počátku vždy šťastný, zdravý pejsek, plný energie… neboť jsme se mu snažili zajistit max. dobrou péči vč. toho nejkvalitnějšího krmiva.
Jednoho dne začátkem června roku 2010 však začal mít z ničeho nic ‚záhadné‘ velké bolesti v oblasti boků a slabin. Následující den jen ležel, nežral, skoro ani nepil (i když ten den bylo téměř 33°C ve stínu) a při každém vstávání bolestí kňučel.

Na prohlídce veterinář nezjistil žádnou zjevnou příčinu jeho stavu. Přivolal svého kolegu specialistu – ortopeda, který sice také nic neshledal, pouze doporučil operaci kolena, nejprve jednoho a pak druhého. Podivila jsem se nad tím, proč by měl být takto mladý pes operován. Nepřesvědčilo mě ani vysvětlení, že toto plemeno má choulostivá kolena, a proto by navrhoval toto řešení.

Nechali jsme tedy záležitost plynout s tím, že se stav nejspíš asi sám upraví. Byly dny, kdy se zdál být v pořádku, ale po sebemenší fyzické námaze – delší procházce či plavání – se bolesti stále opakovaly. Uplynulo téměř 14 dní a jeho stav se nejenom nelepšil, ale zhoršoval. Báli jsme se psa pohladit po zádech, protože i při pohlazení kňučel bolestí.

Já i manžel jsme dlouhodobými klienty paní Wenkeové, takže již od ní dobře víme, že vše, co se děje, má své důvody a příčiny a žádné injekce ani léky proti bolestem příčinu neodhalí ani neodstraní. Obrátila jsem se proto v zoufalství na ni a poprosila ji, zda by mohla i v takovém případě pomoci. První zásah proběhl před odjezdem na dovolenou do hor a druhý během dovolené. To, co se dělo, nelze nazvat opravdu jinak než ‚zázrak’… Ihned po zásahu se pes najednou postavil a jeho energie se neuvěřitelně změnila do plusu a bolest ustoupila. Byli jsme v šoku, protože pes byl jak vyměněný, doslova si po téměř měsíci užíval, že se cítí opět dobře. Sice jsme u něj ještě asi dvakrát zaregistrovali menší citlivost na jeho zádech, ale bylo nám zcela jasné, že vše potřebuje svůj čas, aby došlo po tak dlouhé době k plnému zotavení.

Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní Wenkeové za její čas i energii, kterou nám věnovala a především děkuji za možnost, že nám bylo léčení Božím světlem umožněno! Jsem opravdu velmi vděčná, že máme zpět našeho šťastného, zdravého pejska, který opět překypuje energií… bez léků, bez injekce a hlavně bez operace, která by nás jistě stála několik tisíc korun.“

Monika S.