Záněty, ochrnování zadních končetin, ztráta životního elánu

„Rády bychom se s vámi podělily o zázračné uzdravení našeho psa Sama (hovawart, 9 let), který byl dlouhodobě napaden negativní energií a zásah na dálku, který provedla paní Wenkeová počátkem letošního roku, přišel za pět minut dvanáct.

Již od štěněte Sam trpěl na nejrůznější záněty – očí, pohlavního ústrojí, pachových žláz… I přes opakovaná léčení dle instrukcí zvěrolékařů (antibiotiky) se mu tyto obtíže neustále vracely a trpěl jimi i v dospělosti. Časem si naše rodina na tento stav našeho pejska navykla s tím, že příčina bude nejspíše ve snížené imunitě.

Jasnou příčinu Samových obtíží nám lékaři nedokázali říci a docházelo k opakovaným léčením pomocí medikamentů a nejrůznějších mastí. Postupně se však začaly přidávat další obtíže. Po jedné z procházek jsme si všimly, že Sam napadá na pravou přední tlapku. Přičítaly jsme to namožení a na čas snížily délku i náročnost vycházek. Citlivost tlapky se na chvíli snížila, ovšem po další, ‚plnohodnotné‘ vycházce se kulhání opět vrátilo. Po opětovných neúspěších s léčbou jsme i tento stav přijaly za normální, neboť se dle rad odborníků jedná o větší psí plemeno a ti mívají s klouby standardně problémy. Nutno podotknout, že rentgen žádné větší opotřebení kloubních spojů nepotvrzoval.

Jak šel čas, tak jsme na našeho pejska měly stále méně a méně času. Pohrouženy do vlastních každodenních starostí jsme si ani nevšimly, jak nám před očima stárne a chátrá. Stále jsme se uklidňovaly, že až bude méně práce, tak se mu začneme zase věnovat atd… Jeho přirozená veselost a živost byla tatam. Naše velké prozření nastalo v prosinci 2011, kdy se Samův stav výrazně zhoršil. K jeho již výše zmíněným obtížím se přidalo pomalé ochrnování zadních končetin, kdy mu činilo stále větší a větší potíže vstávání a pouhý dotek v této oblasti byl pro něho bolestivý. Také se stal velice úzkostným s nulovým zájem o cokoliv. Pobyt v jeho kotci, kam jsme ho na noc ukládaly, se pro něho stal velice stresujícím. A poté, co jsme ho zaslechly jednu noc silně naříkat, jsme již déle neváhaly a zkontaktovaly paní Wenkevou, na niž jsme se již dříve obrátily s našimi osobními problémy. Odpověď přišla záhy. Dle sdělení paní Jožky byl náš Sam dlouhodobě napaden zlem s tím, že se v poslední době jednalo již o konečné stádium.

Paní Jožka provedla zásah na dálku s tím, že nám bylo sděleno, abychom se za Samečkovo uzdravení vroucně modlily. Po pěti dnech přišlo další sdělení, že léčení bylo úspěšné a náš pejsek přežije. Je až neuvěřitelné, jakou proměnou Sam za těch pár dní prošel. Navrátila se mu jeho dřívější veselost, hravost a zájem.O jeho apetitu nemluvě 🙂 Postupně začínají sílit i jeho zadní tlapičky. Není nejmenší pochyb o tom, že jsme se staly svědkyněmi nádherného zázraku, za něhož budeme paní Wenkeové a hlavně mocné boží síle, která k nám skrze paní Jožku promluvila, vděčné. Moc děkujeme!“

Tamara a Veronika Klofandovy, Brno