Rozbité zrcátko

Rozbité zrcátko

V pondělí brzo ráno při cestě na letiště se mně nárazem rozbilo levé zrcátko u auta. Budu se zde zamýšlet, kdo za to vlastně může, že je rozbité, a proč? Rozbil jsem ho snad já tím, že jsem škrtnul o červenobílý sloupek na dálnici? Nemůže za to třeba ten, kdo tam dal ten sloupek? Nebo za to může zákazník, protože za ním jedu? Nebo za to může tma? Nebo za to může auto, které jsem předjížděl ve zúženém pruhu? Proč se vlastně dělají ta auta tak široká a úzké zúžené pruhy? Možná za to může výrobce zrcátka, že ho neudělal gumové? Spousta otázek ohledně hledání možných viníků. Každopádně nic nezmění fakt, že je rozbité. Ale proč se to přihodilo?

Udála se situace, na kterou se mohu podívat třeba výše zmíněnými různými úhly pohledu a hledat viníka. Co ale na to mé poznání, že:

  • nic se neděje náhodou
  • vše se děje pro naše dobro
  • vše se děje z vůle Boží
  • vše je řízené
  • náhody neexistují

Vzhledem k tomu, že jsem přijmul tyto pravdy, tak se na danou situaci dívám úplně jinak. Co takhle si položit otázku: „Nebylo mně snad zrcátko cíleně rozbito?“.

Přijímám to, že jsem byl do této situace přiveden duchovními silami, které bdí nad mým nynějším pozemským životem a touto situací se mě snaží přimět k nějakému zamyšlení, a na něco upozornit. Třeba na to, že v životě nedělám něco dobře. A třeba to je také zkouška, jak se ve vzniklé situaci zachovám.

Určitě bych měl zachovat klid, nerozčilovat se a s pokorou a láskou přijmout danou situaci. NEOBVIŇOVAT NIKOHO DRUHÉHO, ale ZAČÍT hledat U SEBE. To se mně díky Bohu podařilo a nyní přemýšlím a rozjímám nad tím, proč se to asi stalo:

  • možná to byla výstraha, abych jezdil opatrněji ve vypůjčeném autě v následujících dnech na služebce ve Finsku. A byl během cesty obezřetný.
  • možná bych měl jezdit opatrněji vždy a všude a tohle bylo další znamení. Nebyla to letos první nehoda se zrcátkem, asi půl roku zpět jsme se zrcátky střetli s protijedoucím autem, což už byl důvod k zamyšlení, které vedlo k závěru, že bych měl být opatrnější… Přiznám se, že jsem opatrnost moc nezvýšil a možná proto další zrcátková příhoda.
  • nebo to bylo upozornění na myšlenku, že si tím, že jedu osobním autem, vydělám na cesťáku. Místo abych použil vlak nebo autobus jako ekologičtější alternativu? Takhle kupuji nové zrcátko a bude mě to stát „výdělek“ z cesťáku. Je to zajímá souhra, která mně může upozornit, abych takto příště nepřemýšlel.
  • anebo se mi to stalo pro to, aby mě to přimělo napsat o tom tento článek 😊
  • anebo….

Ještě nevím, proč je zrcátko rozbité a nevím, zda a kdy to zjistím, může to být více faktorů dohromady. Ale budu se díky této události soustředit na opatrnější řízení. A toto uvědomění už ve mně vyvolává vděčnost za to, co se stalo. A pokud nebudu další nehodou znova upozorněn, tak to s vysokou pravděpodobností byla trefa. Ono již samotné zamyšlení a hledání možné příčiny bez obviňování druhých je z duchovního hlediska pozitivně hodnoceno. Musí to být ale upřímné zamyšlení.

Tak tolik o tom, jak mohu pozitivně přistoupit k situaci zdající se na první pohled jako nepříjemná 😊

Viajerooo