VYKRADENÁ GARÁŽ jako IMPULS K UZDRAVENÍ VZTAHU

Můj partnerský vztah trval cca 15 let a poslední roky byly velmi neutěšené, často jsem situaci řešila útěky, trávila jsem delší čas v zahraničí. Partner byl hodný, štědrý, ale vyžadoval po mne už jen mateřské zázemí, zdravou stravu a základní údržbu. Přijížděl týden co týden na prodloužené víkendy a měl u mne svůj druhý domov. Ačkoli byl vztah v troskách, nedokázala jsem udělat definitivní konec. Bylo to vyčerpávající a prosila jsem Boha o pomoc…

Jednoho dne jsem si všimla, že jsou otevřená vrata u garáže dokořán. Vzpomínala jsem, kdy jsem je otevřela, a šla jsem se podívat dovnitř. Překvapilo mne, jak je garáž pěkně uklizená. Probuzení přišlo v momentě, kdy jsem si uvědomila, že tam chybí spousta věcí – mulčovač, motorová pila, míchačka, nástroje k obdělávání a zpracování dřeva a pomocníci na údržbu zahrady. Krádež jsem nahlásila na policii a oznámila sousedům, co se mi stalo, aby si dobře zamykali svoje majetky. Jedna sousedka na to pronesla: „Kdo krade, bývá okraden.“ Bylo to jako by mi vytla políček. Vnitřně jsem s touto teorií souzněla, a tak jsem začala horečně přemýšlet, co kradu, koho okrádám. Na nic jsem nepřišla. Uvědomila jsem si ale, že se neztratilo nic z mých věcí, že to bylo všechno nářadí a nástroje, které používal partner. Začala jsem tedy přemýšlet, co on krade??? Je to čestný člověk, než by si něco půjčil, raději si koupí svoje, aby druhému neopotřeboval. Při placení vždy dává slušná diška, všechny poplatky hradí včas a nejlépe na rok dopředu… Co krade????? Co on krade?????

Následující noci se mi zdál sen – viděla jsem všechny ukradené věci vyrovnané v řadě a každá ta věc měla buď úhledně stočenou elektrickou šňůru nebo nádrž na benzín. A v tu chvíli mi začala blikat kontrolka s velkým červeným nápisem ENERGIE. Vzbudila jsem se a najednou jsem pochopila, že partner mi krade mou energii. Dlouhodobě mne zahrnoval nářky o svém pohnutém a zhrzeném životě, ačkoli z mého pohledu k tomu neměl důvod. Opakovaně jsem ho žádala, aby mi to stále dokola nenaléval, ale on se divil, komu jinému by to tedy měl říkat… Nedokázal pochopit, že si ze mne dělá odpadkový koš na svá traumata, která není schopen si sám vyčistit. To mi skutečně bralo energii. A tím, že jsem ho na to upozornila a on mou prosbu ignoroval, dopouštěl se krádeží. Bylo to pro mne úžasné prozření.

Druhý den jsem partnerovi sen vyprávěla a rázně navrhla rychlý a definitivní rozluku. Partner vše pochopil a s mým návrhem kupodivu souhlasil. Nejen že už neměl moje srdce, ale přišel i o všechny své koníčky, které si zde realizoval – sekání trávy na velké zahradě, příprava dřeva na zimu…

Nic z ukradených věcí jsem nepostrádala. Děkuj Bohu za tuto pomoc. Pomoc přišla cestou, jakou bych to nikdy neočekávala. To mne utvrdilo v přesvědčení, že vše se děje pro moje nevyšší dobro. Jen potřebuji ty situace, které bych si dobrovolně nezvolila, správně pochopit, co je mi skrze ně z duchovních rovin sdělováno.

Maruška